RSS RSS print

Gale Reference Complete - skúšobný prístup do databázy

Vážení používatelia,

Univerzita Mateja Bela a Slovenská národná knižnica v Martine pre Vás pripravili skúšobný prístup do kolekcie Gale Reference Complete od renomovaného dodávateľa elektronických zdrojov Gale, a Cengage Company.

Gale Reference Complete je rozsiahla kolekcia primárnych a sekundárnych zdrojov, ktorá je neoceniteľným prínosom pre všetkých používateľov z akademickej sféry (študenti, vedeckí pracovníci, pedagogickí pracovníci). Pokrýva takmer všetky oblasti výskumu a každú disciplínu. Ponúka vysoko kvalitný, dôveryhodný a jedinečný obsah. V tejto kolekcii nájdete viac ako:

  • 28 000 časopisov, vrátane takmer 5 000 titulov indexovaných v JCR
  • 1 900 elektronických knižných edícií, vrátane encyklopédií a slovníkov
  • 13,5 mil. strán z historických primárnych zdrojov od 13. storočia po súčasnosť
  • 1,5 mil. literárnych kritík a plnotextových literárnych diel

Vstup do databázy je cez portál Gale Power Search dostupný na webovej stránke Univerzitnej knižnice UMB v sekcii Elektronické zdroje → Portály.

Skúšobný prístup potrvá do 30. júna 2020.

Prístup do databázy je nastavený na IP adresy UMB, t. j. dostupná je len z počítačov pripojených do Metropolitnej siete UMB.

 

ONLINE ŠKOLENIA

V rámci skúšobného prístupu môžete využiť aj ponuku online školení v termíne 4. a 10. marca 2020 so začiatkom o 10,00 hod. Školenia budú vedené v anglickom jazyku so zabezpečeným tlmočením. Prístup ku školeniu: https://cengage.zoom.us/j/821753092

 

Kontakt: Mgr. Michaela Mikušková, michaela.mikuskova@umb.sk

Kontaktný formulár

=
Spýtajte sa knižnice NISPEZ Centrálny register evidencie publikačnej činnosti Centrálny register záverečných prác Open Access Európske dokumentačné centrum Centrum dobrovoľníctva Publikacie UMB